II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera

Klasa o profilu biologiczno-chemicznym (analityczno-badawcza)


   z elementami dietetyki z rozszerzeniem z chemii, biologii i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. niemiecki. Zajęcia dodatkowe z analityki badawczej, dietetyki oraz wiedzy o żywieniu w nowoczesnym laboratorium chemicznym.

Klasa medialno-prawna


   z elementami kryminalistyki pod patronatem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach z rozszerzeniem z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Nauczane języki obce: angielski i j. francuski. Zajęcia dodatkowe z kryminalistyki i dziennikarstwa z fachowcami w tej dziedzinie.

Technikum Nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera

Technik logistyk


   z możliwością wyboru zajęć dodatkowych obejmujących elementy logistyki wojskowej z rozszerzeniem z matematyki i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. rosyjski.

Technik ekonomista


   z elementami zarządzania małą firmą z rozszerzeniem z matematyki i wiedzy o społeczeństwie. Nauczane języki obce: j. angielski i j. niemiecki. Istnieje możliwość ukończenia certyfikowanego kursu obsługi kas fiskalnych.

Technik hotelarstwa


   z elementami obsługi kelnerskiej z rozszerzeniem z geografii i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. francuski. Zajęcia dodatkowe z możliwością certyfikacji obsługi kelnerskiej, kursu baristy, sommeliera, serwisu specjalnego oraz zajęcia dodatkowe dla chętnych z j. hiszpańskiego lub włoskiego.

Technik obsługi turystycznej


   z elementami odnowy psychosomatycznej w SPA & Wellness pod patronatem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z rozszerzeniem z geografii i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. włoski. Zajęcia dodatkowe z możliwością uzyskania certyfikatu: pilota wycieczek, animatora czasu wolnego oraz dla chętnych zajęcia z j. hiszpańskiego

Fototechnik


   klasa dziennikarsko-filmowa z rozszerzeniem z chemii i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. rosyjski. Zajęcia dodatkowe z technik filmowania i podstaw tworzenia filmów oraz tworzenia materiałów multimedialnych na potrzeby współczesnych mediów. Istnieje możliwość ukończenia kursu operatora dronów.

Technik Eksploatacji Portów i Terminali


   specjalista transportu i spedycji z rozszerzeniem z matematyki i języka angielskiego. Nauczane języki obce: j. angielski i j. niemiecki. Kierunek przygotowuje również indywidualnie uczniów chętnych z zakresu obsługi urządzeń ładunkowych - praca w sektorze budowlanym jako operator sprzętu.

Info

Harmonogram WDŻ od 30 stycznia 2017r

Info

Dla nauczycieli