Home » sport » XXIII Mikołajkowy Turniej Przedszkoli

XXIII Mikołajkowy Turniej Przedszkoli

Nasza szkoła corocznie angażuje się w organizację wielu imprez sportowo – rekreacyjnych dla środowiska lokalnego. Dlatego też tradycją już stała się współorganizacja przez nas wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Mikołajkowego Turnieju Przedszkolaków, który w tym roku odbył się 09 grudnia na miejskiej hali sportowej. Tego dnia hala sportowa przy ul. Folwareckiej wypełniła się po brzegi najmłodszymi miłośnikami sportu. W tegorocznej edycji w rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje 13 żorskich placówek.

Konkurencje przygotowane dla dzieci były bardzo urozmaicone, a młodzi sportowcy z entuzjazmem i radością brali w nich udział, pokazując prawdziwego ducha sportowej rywalizacji. 14-osobowe zespoły rywalizowały w 8 różnych konkurencjach sportowych: biegnąc z czapką Mikołaja, tocząc „śniegową kulę”, pokonując tor przeszkód, przenosząc prezenty na czas, skacząc jak reniferki, pokonując po raz kolejny tor przeszkód, rzucając „śnieżkami” do celu czy układając puzzle na czas.

Przedszkolaków odwiedził także Święty Mikołaj, który rozdawał słodycze, wywołując uśmiech na ich twarzach. Towarzyszyły mu zabawne maskotki oraz kowboje z miasteczka westernowego Twinpigs.

Dla naszych uczniów, którzy pomagają przy przeprowadzeniu oraz sędziowaniu poszczególnych konkurencji była to nie tylko doskonała zabawa, ale i cenna lekcja współpracy i dojrzałości, ponieważ zapanowanie nad rozemocjonowaną i rozbawioną 200 – osobową grupą przedszkolaków nie należy do zadań łatwych.

Mali zawodnicy często czuli się zagubieni i zdezorientowani na tak dużym obiekcie sportowym i przy tak licznej publiczności zgromadzonej na trybunach, dlatego też nasi uczniowie sprawowali opiekę nad poszczególnymi drużynami przygotowując je do kolejnych konkurencji, motywując i zapewniając im bezpieczeństwo. Nabywali w ten sposób doświadczenie w pracy z małymi dziećmi oraz umiejętność organizacji imprez i zawodów środowiskowych. Mieli również możliwość wykazać się kreatywnością podając propozycje zabaw do realizacji w latach następnych.

Impreza jak co roku była udana – pełna śmiechu, radości i dobrej zabawy i mamy nadzieję, że po części było to zasługą naszych uczniów.

galeria

Podobne wpisy

Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home/zs2zory/domains/zs2zory.linuxpl.eu/public_html/old/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /home/zs2zory/domains/zs2zory.linuxpl.eu/public_html/old/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: ^ in /home/zs2zory/domains/zs2zory.linuxpl.eu/public_html/old/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/zs2zory/domains/zs2zory.linuxpl.eu/public_html/old/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 263